který pracovnímu nasazení zrovna neprospívá.

Jak v létě sebe i kancelář ochladit, obzvláště když kancelář nedisponuje klimatizací?

Nepřirozenější způsob je pochopitelně větrání. Rozhodně ale nevětrejte celý den, v letních dnech je nutné větrat jen v brzkých ranních hodinách. To je venku nejchladněji a jedině tehdy to má efekt. Požádejte tedy úklidovou službu nebo noční pochůzkovou ochranu či recepčního, aby nad ránem otevřeli okna.

Větrák

S  větráním si však v parných dnech nevystačíme, a tak není na škodu pořídit si větrák. Ovšem pozor, byť je to velmi příjemné, není zdravé mít větrák blízko sebe a nechat jej foukat jen jedním směrem. Efektivnější a především zdravější je vzduch nechat proudit skrz celou místnost.

Rostliny

S horkem a pocitem vydýchaného horkého vzduchu mohou pomoct rostliny. Vhodnými rostlinami jsou fialkové azalky, gumovník, banánovník, tulipány či lilie.

Vhodné oblečení

Proti nadměrnému horku a potivosti nám může pomoct vhodné oblečení. Musíte-li dodržovat dress code, pomozte si zvolením vhodného materiálu. Přednost dejte oděvům s větším obsahem bavlny, to je prodyšné a lehké. Kromě bavlny je vhodné také hedvábí či len. Vyhýbat byste se naopak měli džínovině, silonu či umělým vláknům.

Pitný režim především

Nedílnou součástí (nejen) horkých dní je pitný režim. Ideálním nápojem je neslazená neperlivá voda či bylinkový čaj.

Myslete také techniku

Počítače, tiskárny, kopírky pracovní prostředí dokáží místnost pěkně vytopit. Proto je používejte jen pokud je to nezbytné případně je chlaďte. Notebooky lze chladit za pomocí chladících podložek či větráčku.

  • Na okenní parapety nebo na vrchy skříní umístěte široké nádoby s vodou, odpařovaná voda alespoň trochu vzduch ochladí.

-MM-