medaili a národ poblázněný úspěchem bude vyvolávat členy vítězného týmu a dosazovat je do prezidentského úřadu, stejně jako se to stalo v roce 1998 po ZOH v japonském Naganu, nemusí už se jednat jen tak o planý pokřik.
Samozřejmě, brankář „zlatých hochů“ nebude moci usednout přímo cestou z ledu, ale s dostatečnou podporou fanoušků, kteří budou ochotní ho podpořit v přímé volbě, není jeho dosazení na Hrad nereálné. Sněmovna totiž ve středu hladce schválila prováděcí zákon k přímé volbě prezidenta a nástupce Václava Klause tak již bude vybrán tímto způsobem.
Česká republika se přidala ke 12 zemím Evropské unie, které přímou volbu hlavy státu mají.
Navrhovat kandidáta bude moci nejméně dvacet poslanců nebo deset senátorů, anebo každý občan České republiky, který dosáhl věku 18 let, podpoří-li jeho návrh petice podepsaná nejméně 50 000 občany. Volbu prezidenta republiky bude vyhlašovat předseda Senátu, konat se bude tajným hlasováním a právo volit bude mít každý český občan, který dosáhl věku 18 let.
Především petiční varianta ovšem v široké i odborné veřejnosti vzbuzuje lehké obavy. V živé paměti jsou totiž různé recesistické akce, které již v nedávné historii dokázaly, že pokud se jedná o žert, dokáže občan naší republiky výjimečně táhnout za jeden provaz.
Jako jeden z příkladů může sloužit rok 1975, kdy vstoupil do povědomí celého tehdejšího Československa Rudy Kovanda, kterého se recesista Franta Kocourek rozhodl udělat zlatým slavíkem, což se nakonec povedlo. Není tedy asi úplně od věci obava, že by humorně naladěný národ mohl zkusit do prezidentského křesla České republiky dosadit milovaného zpěváka Karla Gotta, hokejového brankáře a strůjce naganského zázraku Dominika Haška, „laskavého režiséra“ Zdeňka Svěráka nebo odborníka napříč obory Tomia Okamuru.
Dočkáme se do budoucna v novinách popisek u fotografií „Na snímku prezident ČR Tomio Okamura s japonským velvyslancem Čikahito Haradou (Okamura vlevo)“?