kdy se nám čas od času povede pronést něco, co má bohužel ještě jiný význam, než který jsme měli původně na mysli. To by tolik nevadilo, kdyby to samozřejmě nebylo pochopeno přesně tak, jak jsme neplánovali.
Pokud se nám podobné kouzlo nechtěného povede doma nebo při nezávazné konverzaci, dobře se pobavíme a rychle na vtipné intermezzo zapomeneme. Jinak je tomu ovšem pokud se nám podobná situace přihodí třeba v zaměstnání nebo tam, kde to neshledáváme právě nejvhodnějším.
Takové kiksy jsou pak námětem historek, které se vyměňují při rodinných a přátelských setkáních, nebo i obecně pro pobavení ostatních. Ty nejlepší přešlapy pak dokonce takřka zlidoví, takže už je jedno, jestli se to přihodilo kolegovi nebo třeba bráchovi, hlavní je touha šířit to dál, protože smích přece prodlužuje život.
Většina z nás tak má v rukávu už pár takových historek, protože jak si všiml Murphy, čím důležitější akce nebo místo, tím větší pravděpodobnost, že k podobnému kiksu dojde.
Postrachem důležitých obchodních jednání a porad, je třeba zácpa, nikoliv z hlediska lékařského, ale dopravního. Omluva nepřítomnosti tak může být stručně shrnuta třetí osobou – ,,Má zácpu, dorazí až za půl hodiny…,“ nebo dokonce někdo i kolektivně zahlásí – ,,Máme zácpu, začneme až za půl hodiny…“
Zavařit si ale může člověk i sám, třeba když použije některé z přednastavených šablon v mobilu pro rychlou odpověď, poklad typu – ,,Jsem mimo,“ totiž není právě univerzální odpověď na některé typy textových zpráv, nebo pro nepřijímání hovoru.
A na závěr jeden rodinný poklad, respektive doporučení. Zásadně nehodnoťte obrazy, které visí na zdech, ať jste kdekoliv. Roztrpčení nad monotónní vesnickými scenériemi: ,,Nechápu, proč jsou tady všude jenom samé krávy…,“ totiž třeba na finančním úřadě vysvětlíte jen s obtížemi.
ZP