- rychle klesající pod nulu a zase stoupající nad nulu.

To vše naší pleti neprospívá. Zbytek těla oblékneme do teplých svršků, nohy zahřejeme kozačkami s kožíškem, ale obličej ve většině případů chráněný není.

Na teplé sluníčko i 25 C° nad nulou můžeme na pár měsíců zapomenout. Červené líce, které máme, když se vrátíme z procházky domů, nejsou náznakem zdravé pleti. Naopak dávají najevo, že je pleť narušená a vysušená. Začněme tedy pleť chránit včas.

V listopadu je počasí ještě poměrně přívětivé, a pokud náhle nepadne teplota na nepříjemné mrazíky, postačí nám kosmetika, kterou máme doma. Vhodné je krémy používat častěji, aby měla pokožka neustálou ochrannou vrstvu. Stejně tak nezapomínejme na ruce a rty.

Při bodu mrazu, tedy 0 C° již klasické hydratační krémy nebudou dostačující a měli bychom tedy vybírat z kvalitnějších výrobků, tedy krémy mastnější a výživnější, které ochrání naši pleť před vysušením a poškozením. Na horách nezapomínejte na krémy s UV ochranou.

Při větším podráždění pleti si dopřejte pleťovou masku, která pokožku zklidní. Na noc vybírejte také kvalitnější krémy, nikoliv však s obsahem alkoholu, které by pleť ještě více vysušily. Dopřát si můžete i masáž obličeje, kterou pleť velmi ocení.

Nakonec nezapomínejte ani na pravidelný přísun tekutin. Přesto, že v zimě nemáme potřebu pít tolik jako v létě, tělo vodu potřebuje a díky ní pokožku hydratuje. Nejvhodnější je pít vodu a čerstvé ovocné džusy.

Pokud si zvyknete na tyto návyky, pleť si během zimy vytvoří ochrannou vrstvu a nebude vás již trápit šupinatá pokožka. V případě, že si nejste jistá, který krém je vhodný právě pro vás, zajděte do lékárny či drogerie, kde vám specialista na dermatologii rád pomůže.

Autor: Jana Čechová