a opatření bychom měli dodržovat všude, doma i na pracovišti, kde se k úrazu dá přijít velice lehce.
V kanceláři by nám měla pro případ úrazů postačit klasická lékárnička. Ta by měla být lehce přístupná a viditelně umístěná, aby ji dotyčný nemusel hledat. Navíc podle n.v. 101/2005 Sb. musí být označená a vybavená lékárnička na každém pracovišti.
Uklouznutí nebývá problematikou pouze v zimním období. Navíc dlažba, která k tomuto jevu nemálo přispívá, bývá na pracovišti hojně využívaná, zejména pro její snadnou údržbu a omyvatelnost. Stačí pak pár kapek vody a úraz je na střeše. Pro tyto případy je vhodné využívat protiskluzové spreje, dlažbu nebo pásky. Protiskluzová dlažba má znatelně upravený povrch, není úplně hladký, ale spíše zrnitý. Vyrábí se v různých provedeních pro venkovní i vnitřní dláždění.
Levnější, ale přesto účinnou alternativou jsou protiskluzové pásky. Ty jsou na trhu k dispozici v různých barvách od průhledné, přes výrazné barvy, vhodné na schodiště či do míst, které tímto zároveň zvýrazníme a zamezíme tím případným úrazům. Tyto pásky jsou velice odolné vůči vnějším vlivům a vhodné i do venkovního prostředí, na schody, žebříky, rampy i vchody. Pásky jsou zespoda opatřeny vysoce přilnavým lepidlem, avšak předtím než je připevníme, je vhodné dané místo odmastit, čímž prodloužíme její trvanlivost a životnost.
V neposlední řadě se na kluzké povrchy dají použít protiskluzové spreje. Ty jsou k dispozici opět v různých barvách a jejich největší výhodou je snadná aplikace, kterou zvládne téměř každý. Taktéž snižují riziko uklouznutí a je vhodný do venkovních i vnitřních prostor.