po příchodu do práce slupneme müsli tyčinku a oběd řešíme bagetou, kterou jíme během surfování po internetu…
Na nějakou dopolední či odpolední svačinu ani nevzdechneme a večer pak luxujeme lednici. Důsledkem takovéhoto stravování jsou žaludeční obtíže, nadýmání, únava a bohužel také přibírání na váze. Přitom naučit se správně jíst i v době stresujícího a náročného pracovního dne není zas tak obtížné.
Základem pro změnu stravovacího režimu je umět myslet sama na sebe a neodbývat se. Pokud opravdu nestíháme chodit v poledne na oběd, tak je zapotřebí si ráno přivstat půl hodiny dřív a oběd si připravit doma. Nezapomínejme, že nejen naše děti, ale i my máme jíst pětkrát denně. Pokud nejsme zvyklé snídat, zpočátku může žaludek proti stravě protestovat, ale věřte, že časem ho na malý jogurt s ovocem a müsli navykneme.
Nesmíme zapomenout na dopolední svačinu, kterou může tvořit celozrný rohlík se sýrem a kouskem zeleniny (domácí výroba nám nezabere víc než pár minutek), k odpolední svačině můžeme do kabelky zabalit např. jablko. Největší problém nám bude dělat určitě oběd.
Vždy je nejlepší vyhradit si alespoň půl hodiny a na oběd si dojít. Pokud však nemáme nazbyt ani tuto půlhodinu, musíme si oběd rovněž připravit před odchodem do práce. Výtečnou variantou je zabalit si do krabičky zbytek včerejší večeře (ideální jsou těstoviny na všemožné způsoby).
Další možností je např. výroba salátu, skládajícího se ze zeleniny, vařených vajec, sýra či kousků kuřecího masa, přičemž nesmíme zapomenout ani na pečivo. Pokud se přeci jen rozhodneme pro nákup oběda cestou do práce, obloukem se vyhneme fast foodu, oběd z něj by nám energii a elán do práce nepřidal, ale spíše ubral.
A na závěr: po celý pracovní den máme mít při ruce neperlivou vodu či mírně oslazený čaj a stále upíjet. Nedostatek tekutin způsobuje únavu, nesoustředěnost a bolesti hlavy!
Autor: Anna Ticháčková