V aktuálním ročníku chce kraj, stejně jako loni, podpořit ženy, které jsou něčím výjimečné.
V minulém roce to byly podnikatelky a zástupkyně neziskového sektoru, letos kraj vyhlašuje zbrusu nové kategorie.
Letos budou oceněny manažerky a výjimečné studentky.
Již jen do 22. září se mohou do soutěže Lady Business přihlásit ženy do dvou kategorií. První z nich je kategorie Manažerka. Ta je určena všem ženám z Moravskoslezského kraje, které vykonávají manažerskou funkci ve středním nebo vyšším managementu více než 2 roky a vedou tým o 5 a více lidech. Podmínkou je, aby byly zaměstnány ve firmě se sídlem nebo provozovnou v Moravskoslezském kraji a zároveň ve firmě nebyly ovládající osobou, či živnostenský list nezněl na jejich jméno.
Druhá kategorie je určena pro Výjimečné studentky. Do této kategorie se může přihlásit studentka denního studia střední či vysoké školy v Moravskoslezském kraji, která se věnuje nějaké zajímavé činnosti nebo dosáhla výjimečných výsledků v libovolné oblasti. Může se například podílet na určitém projektu, organizovat významnou akci nebo dokonce sama podnikat.
Vítězky bude vybírat pětičlenná komise podle předem daných kritérií. Těmi jsou v případě manažerky například profesní kariéra, přínos pro danou firmu a společnost či využití moderních metod řízení. V kategorii výjimečná studentka se bude hodnotit zejména osobitý příběh studentky v cestě za úspěchem, se kterým se do soutěže přihlásila.
Předchozími ročníky prošla řada zajímavých podnikatelek.
Jednou z nich je například Darina Ermisová. Její firma Pro Dara bags s.r.o., která vznikla v roce 2008, vyrábí designová kabelky a doplňky. Ke kabelkám se Darina dostala během svého rizikového těhotenství, kdy navrhla a ušila první z nich. Dnes Dara bags šije stovky tašek měsíčně a zaměstnává několik šikovných švadlenek. Všechny kabelky jsou ručně šité, v každé se skrývá kus poctivé práce. Příležitost přihlásit se do soutěže dostaly také zakladatelky neziskových organizací. Velké poděkování za svou činnost si zcela jistě zaslouží vítězka loňského ročníku v kategorii neziskových organizací. Byla jí paní Sylva Vartová, která v Ostravě založila mobilní hospic Ondrášek. Ten pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a doma v kruhu rodiny a přátel. Tým hospicu nejsou jen lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti, ale také duchovní, notář či právník. I přesto, že je to práce zejména psychicky namáhavá Sylva Vartová říká: „Když se spojí soucit a pozitivní energie mnoha lidí, tak se dokáže mnoho. U nás to funguje a věřím, že v budoucnu budeme poskytovat další služby, které budou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.“
Výsledky letošního ročníku budou oznámeny na slavnostním večeru, který proběhne dne 11. listopadu 2019.
„Také letos soutěžící odměníme hodnotnými cenami. Všem soutěžícím nabídneme vzdělávací kurz v oblasti osobního rozvoje. Hlavní cenou pro vítězky obou kategorií je pak finanční částka ve výši 100.000 korun. Peníze jsou určeny na vzdělávání a osobní image a část odměny pak vítězka přidělí na vybraný veřejně prospěšný projekt či znevýhodněné osobě například na nákup rehabilitačních pomůcek,“ řekl Tomáš Kolárik, ředitel společnosti Moravskoslezské Investice a Development, a.s., která jménem kraje tuto soutěž organizuje.