Můžete vybírat z různých designových provedení, materiálů i velikostí. Rozptyl cen je rovněž velice široký.
Ceny začínají na několika stech korunách za ministolek s jednoduchou konstrukcí a končí na desetitisících za kancelář vměstnanou do jednoho kusu nábytku.
Co by měl mít počítačový stůl?
První věcí, na kterou budete myslet, by měla být praktičnost. Nenechte se zlákat nábytkem moderních, ale poněkud nešikovných tvarů a designu. Zvlášť, pokud pracujete z domova nebo u počítače trávíte hodně času, je kvalitní stůl (a k němu kvalitní židle) k nezaplacení. Máte u stolu dost místa na nohy?
Dlouhé sezení může způsobovat otoky nohou a další nepříjemné zdravotní komplikace a vést až k nebezpečným zánětům žil. Proto je velmi důležité, abyste si mohli nohy pod stolem pohodlně natáhnout na vyvýšenou podnožku nebo laťku. K dlouhodobému používání se rozhodně nedoporučují stoly, které pod pracovní deskou nemají dostatek prostoru nebo jsou na tomto místě různé přihrádky, boxy a zásuvky.
Různé variace PC stolů a stolků
Počítač, tiskárna, stojan na CD a další příslušenství, a navíc všechno ostatní, co budete potřebovat k práci: právě to by se mělo do stolu s přehledem a bez chaosu vejít. Některé stoly jsou nabízeny jako stavebnice, které si sestavují zákazníci z několika dílů podle vlastních potřeb. Oblíbené jsou mobilní boxy se zásuvkami, které můžeme umístit přesně tak, jak nám to momentálně vyhovuje. K příslušenství PC stolů patří také podstavec pod monitor.
Dalším praktickým detailem je kabelový kanál, do kterého lze schovat síťové a elektrické rozvody. Když si navíc jejich konce označíte barevnými štítky, nebude už problém vyznat se v tom, který kabel k čemu patří. Výsuvná podložka na klávesnici šetří místo a zároveň tím, že je umístěna pod úrovní desky stolu, umožňuje lepší držení těla. Podložka se dá koupit i samostatně a snadno ji namontujete pod jakoukoli pracovní desku, takže se nemusíte vzdávat svého oblíbeného psacího stolu jen proto, že je na něm málo místa pro klávesnici.